Wybór deski sedesowej do łazienki

Jaką deskę sedesową wybrać do twojej łazienki?

Różne rodzaje desek do WC

Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zamiennej deski sedesowej. Kształt, możliwości montażu, materiał i styl to główne kryteria wyboru desek sedesowych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz okrągłą czy owalną, plastikową czy drewnianą konstrukcję, deska sedesowa powinna uzupełniać wystrój Twojej łazienki. Przyjrzymy się, jak wziąć pod uwagę te czynniki i znaleźć najbardziej odpowiednią deskę sedesową.

Złe dobranie deski sedesowej do toalety 

Istnieją zarówno dobre deski sedesowe, jak i złe. Zły ma tendencję do bycia niedrogim, wykonanym ze słabej jakości materiału i niezbyt wygodnym. Są delikatne i mogą zawieść w najbardziej nieodpowiednim momencie. Ta kategoria nie będzie trwała długo i zazwyczaj sprawi Ci wiele kłopotów. Zakup taniej deski sedesowej jest wskazany tylko wtedy, gdy się przeprowadzamy lub kupiliśmy ją na wieś, do toalety, która jest używana bardzo rzadko. Zazwyczaj dostępne tylko w kolorze białym. 

Dobre dobranie deski sedesowej do toalety 

Dobra deska sedesowa będzie wykonana z wyższej jakości materiałów, takich jak drewno lub twardy plastik, który ma większą wytrzymałość i trwałość, ma lepszy zestaw zawiasów, będzie miał lepsze podparcie siedzenia. Może mieć lepsze okucia mocujące, choć zdarzają się deski sedesowe dobrej jakości z prostymi, ale bezpiecznymi mocowaniami. Dobre deski sedesowe występują w różnych kolorach i mają zwykłe lub wolno zamykające się pokrywy. Wsparcie ma tendencję do lepszego, są bardziej higieniczne i łatwiejsze do utrzymania w czystości. Niektóre z nowszych fotelików mają gumowe podpórki, które zapobiegają przesuwaniu się fotelika z boku na bok.

toaleta w domu

Pierwsze kroki w odpowiedzialnym wyborze deski toaletowej i materiałów z jakich jest zrobiona.

Po pierwsze, trzeba zdecydować się na rozmiar deski sedesowej.
Aby upewnić się, że masz odpowiednią deskę sedesową, musisz dokonać kilku pomiarów.

  • Odległość między otworami montażowymi;
  • Odległość pomiędzy frontem miski WC a linią otworów montażowych;
  • Pomiar najszerszej części miski.

Rodzaj mocowania

Zdecyduj, czy chcesz konwencjonalne mocowanie za pomocą śruby i nakrętki, czy też mocowanie wbudowane. Choć na początku lepiej wyglądają uchwyty do zabudowy, to przy montażu fotelika mogą pojawić się trudności. Konwencjonalne śruby i nakrętki są łatwiejsze w użyciu i stanowią standardowe wyposażenie większości desek sedesowych.

Materiał

Plastikowe siedziska dostępne są w kolorze białym, czarnym i kilku pastelowych kolorach. Plastikowe deski sedesowe mogą być bardzo zimne w zimie, a także w lecie, gdy działa klimatyzacja i są one bardziej prawdopodobne, aby pęknąć i mieć ślady czyszczenia.
Naturalne drewno jest cieplejsze, ale może się zabrudzić lub uszkodzić przez wiele środków do czyszczenia muszli klozetowej. Miękkie fotele są miłe i miękkie, ale mają tendencję do pękania i rozszczepiania się z czasem. Jeśli ciepło jest dużym problemem, rozważ zakup podgrzewanej muszli klozetowej.

Wnętrze deski sedesowej 

Wyściełane fotele będą niezbędne dla osób, które cierpią z powodu niepełnosprawności, przeszły poważną operację lub urodziły dziecko. Niestety, przenoszenie na wózek inwalidzki czy ławeczkę pod prysznicem staje się trudniejsze. Bardziej stabilne miejsca są lepsze dla transferów. Niektórzy ludzie wolą wyściełane siedzenia od zwykłych twardych siedzeń, ponieważ uważają, że wyściełane siedzenia są bardziej wygodne i cieplejsze niż zwykłe siedzenia.

Styl deski sedesowej 

Deski sedesowe są dostępne w szerokiej gamie stylów, więc niezależnie od tego, czy Twoja łazienka jest elegancka i nowoczesna, czy wygodna i tradycyjna, możesz znaleźć idealną deskę sedesową do swojej toalety. Do łazienki w stylu high tech poleca się wybranie deski wielofunkcjyjnej, która oprócz wygodnego siedziska, będzie również posiadała funkcje takie jak: podgrzewanie, czy powolne zamykanie.

Dodatkowe funkcje toalety

Większości osób wystarczy standardowa plastikowa deska sedesowa. Nowsze modele wyposażone są w wygodne siedzisko i pokrywę typu "slow close". Jeśli masz dzieci, ten wybór "wolnego zamykania" jest wysoce zalecany, aby uniknąć zatrzaśnięcia. Podgrzewana deska sedesowa to jedna z naszych ulubionych opcji na chłodniejsze pory roku. Jeśli mieszkasz zimą w chłodnym miejscu, zdecydowanie potrzebujesz podgrzewanej deski sedesowej. Dla dzieci przydatny jest fotelik z wbudowanym nocnikiem. Dla nowoczesnych par - zaawansowana technologicznie deska sedesowa z bidetem. Wybór zawsze należy do Ciebie. Zwróć uwagę na ważne szczegóły, przeanalizuj je.

 

Autor

Redakcja "Aranżacje Łazienkowe"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz