Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić łazienkę na małej przestrzeni

Oto jak i gdzie ustawić umywalkę i toaletę oraz ile miejsca potrzebujesz na kabinę prysznicową. Dzielimy się wskazówkami, jak sprawić, by mała łazienka była ergonomiczna i funkcjonalna.

Zainstaluj narożną umywalkę

Umywalka narożna wygląda schludnie, a także tworzy więcej miejsca na przejścia i przechowywanie. Bateria może być wbudowana w ścianę lub można zdecydować się na mini instalację wodną. Umywalka powinna być zawieszona na ścianie i na tyle mała, by zmieściła się pod nim niewielka szafka. 

Przedłużenie blatu roboczego

Umywalka z blatem z kamienia faux to świetne rozwiązanie do małej łazienki. Zainstaluj go od ściany do ściany, tworząc dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych drobnych przedmiotów. Pod blatem można też zmieścić chemię gospodarczą, czy kosz na brudne ubrania. Blat w brew pozorom może całkowicie zmienić aranżację małej łazienki, dlatego warto zainwestować również w wielorakie akcesoria do łazienki.

Powieś duże lustro

Ustaw je na pełną szerokość ściany, a możesz wizualnie podwoić rozmiar pomieszczenia.  A żeby maksymalnie wykorzystać powierzchnię ściany, zamontuj płytką szafkę z lustrzanymi drzwiami. Świetnym wyborem może okazać się również podświetlane lustro łazienkowe. Więcej na temat luster łazienkowych znajdziesz w naszym odrębnym artykule, poświęconym właśnie tej tematyce. 

Korzystaj z prysznica zamiast z wanny

Można kupić prefabrykowaną kabinę prysznicową z szeregiem przydatnych funkcji lub zdecydować się na wykonanie jej na zamówienie - wyposażona w odpływ, wyłożona płytkami pod kątem i wyposażona w szklane drzwi zajmie najmniej miejsca.

projekt małej łazienki

Zamontowane półki sprawdzają się najlepeij w małych łazienkach 

Każdy centymetr powierzchni może i powinien być dobrze wykorzystany w małej łazience. Nad toaletami, po obu stronach lustra lub w ścianie za umywalką świetnie sprawdzają się wbudowane i otwarte półki. 

Zainstaluj toaletę wiszącą 

Funkcja oszczędzania miejsca w tym modelu oznacza, że oszczędza on miejsce w małych pomieszczeniach. I ukrywa system odprowadzania wody za zestawem wykończeniowym - bez kranów, zaworów, rur i dużych spłuczek, tworząc schludną, profesjonalnie wyglądającą jednostkę sanitarną.

Wykorzystaj szuflady pod zlewem w małej łazience w bloku

Wybierając zlewozmywak, szukaj modeli z szufladami i postumentami, ponieważ są one łatwe w obsłudze i funkcjonalne. Specjalne szuflady w kształcie litery U nie zapychają urządzeń, dzięki czemu możesz wykorzystać każdy centymetr sześcienny przestrzeni, którą dysponujesz. Każda szafka może być również wykorzystana jako dodatkowa przestrzeń na przestrzenną organizację łazienki, co jak wiadomo jest na wagę złota w małych łazienkach.

 

 

Autor

Redakcja "Aranżacje Łazienkowe"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz