Muszla klozetowa - poradnik zakupowy

Jak wybrać idealną muszlę klozetową?

Jak wybrać najbardziej odpowiednią miskę WC? Na jakie parametry powinieneś zwrócić baczną uwagę?

Rodzaje muszli klozetowej

Istnieją trzy rodzaje muszli klozetowej:

  • Stojące na podłodze. Zamontowane na podłodze.
  • Zawieszony. Główną zaletą tych produktów jest łatwość czyszczenia pod nimi.
  • Obok. Łączy zalety jednostek montowanych na podłodze z kompaktowością i pięknem jednostek podwieszanych.

Kierunek wylotu

Kierunek wyjścia należy wybrać w zależności od położenia rur w mieszkaniu lub domu. W tym celu należy znaleźć plan systemu odwodnienia. Jaki jest kierunek wylotu? Dzięki skośnemu odpływowi woda odpływa pod lekkim kątem. Przy pionowym odpływie woda musi spływać od góry w dół. Najpopularniejszy jest wylot poziomy. Występuje w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. W przypadku gniazda uniwersalnego jego krawędź jest nieco odsunięta od pleców, dzięki czemu możliwy jest montaż zarówno w pionie, jak i w poziomie. Jeśli nie możesz znaleźć schematu kanalizacji, powinieneś wezwać hydraulika. Z pewnością będzie mógł pomóc w określeniu kierunku wylotu. Nigdy nie powinieneś kupować toalety, jeśli nie znasz położenia rur w swoim domu.

Muszla klozetowa i bidet

Przycisk spłukiwania

Przycisk spłukiwania obsługuje wylot wody. Czasami zamiast przycisku stosuje się dźwignię. Spłuczka może stanowić osobny element dekoracyjny łazienki, jeśli posiadamy spłuczkę do zabudowy. Różnią się one kształtem, materiałem i kolorem. Najczęściej są one wykonane z plastiku, metalu, drewna lub szkła. Niektóre toalety posiadają dodatkowe funkcje, dlatego ich przyciski spłukujące różnią się od tych w tańszych modelach. W łazience w stylu high-tech możliwe jest całkowiete wyeliminowanie spłuczki, poprzez wprowadzenie systemu automatycznego spłukiwania wody.

Organizacja przepływu płukania

  • Z kolistym spłukiwaniem. Przepływ jest kierowany do środka miski.
  • Z płukaniem kaskadowym. Przepływ wody jest rozprowadzany po całej obręczy. W tego typu toalecie można spłukiwać drobne zanieczyszczenia, ale trzeba przy tym zachować ostrożność. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli często spłukujesz toaletę resztkami jedzenia, aby nie zapychać kuchennego zlewu.

Materiały

Toalety sanitarne najczęściej wykonane są z ceramiki sanitarnej. Ceramika sanitarna dzieli się na dwa sposoby. Wyroby sanitarne. Wykonany jest z białej gliny. Jest to materiał o dużej chłonności i porowatości. Wyroby sanitarne pokryte są emalią. Nie mniejszą popularnością cieszy się porcelana. Materiał ten jest wykonany z tej samej białej gliny co wyroby sanitarne, ale z dodatkiem kwarcu. Kwarc przyczynia się do tego, że miska ustępowa jest bardziej odporna na wilgoć oraz na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu toalety wykonane z porcelany są mocniejsze. Porcelana jest również pokryta szkliwem.

wisząca muszla WC

Rodzaje zbiorników

Konstrukcja spłuczek jest następująca:

  • Kompakt. Spłuczka jest przymocowana do wybranej muszli klozetowej. Jest to najbardziej popularna opcja ze względu na to, że każdy może sobie poradzić z montażem takiej spłuczki. Spłuczka narożna jest szczególnym przypadkiem kompaktu.
  • Monoblok. Spłuczka i miska ustępowa stanowią jeden element.
  • Spłuczka wpuszczana stosowana jest w przypadku konieczności pozbycia się uciążliwego hałasu podczas spłukiwania. Wbudowana spłuczka znajduje się w ścianie, więc z zewnątrz widoczny jest tylko przycisk.
  • Spłuczka wysoko umieszczona może być zamontowana bardzo wysoko nad spłuczką WC. Jest on połączony z nimi odpowiednio długą rurą. Spłuczki te są łatwe w montażu, a także posiadają bardzo wydajny system spłukiwania. Spłuczki te są jednak trudne do znalezienia na wolnym rynku.

Obszar zastosowania

Zakres zastosowań nowoczesnych misek WC jest bardzo szeroki. Najczęściej występują w mieszkaniach, domach wiejskich, chałupach, biurach i lokalach użytkowych. Jeśli toaleta zostanie zainstalowana w pobliżu sypialni, ważne jest, aby zwrócić uwagę na poziom hałasu podczas pobierania wody i spłukiwania. Należy również pamiętać, że niektóre modele toalet nie mogą być zainstalowane w danym budynku mieszkalnym. Tak jest w przypadku, gdy rodzaj instalacji wodno-kanalizacyjnej (w łazience) ma jakieś osobliwości. W tym przypadku konieczne będzie użycie specjalnego adaptera. Można go znaleźć w każdym większym sklepie z artykułami hydraulicznymi.

Autor

Redakcja "Aranżacje Łazienkowe"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz