Jak zaprojektować łaziekę w stylu Glamour?

Projekt łazienki w stylu Art Deco

Art Deco - zamiłowanie do luksusu, przepychu, atmosfera wiecznego cocktail party. Takie wnętrze jest pełne blasku, złotych akcentów i marmuru, dzięki czemu ma bardzo inspirujący i odświętny charakter. Łazienka może słusznie stać się najbardziej wyrafinowanym, pełnym przepychu i perfekcjonizmu pomieszczeniem w Twoim mieszkaniu. Jeśli chcesz cieszyć się każdą minutą zabiegów spa i dodać im blasku - pomyśl o udekorowaniu łazienki w stylu art deco

Płytki i płytki porcelanowe w stylu art deco: przykłady wzorów i ornamentów

Ściany i podłogi w łazience w stylu art deco można udekorować na tysiąc różnych sposobów. Tak dużą liczbę wariantów uzyskuje się głównie dzięki licznym kombinacjom różnych rodzajów marmuru z ornamentami geometrycznymi. Do tego dochodzą nie tylko ciekawe płytki cięte, gresowe lub marmurowe, ale także płytki marmurowe z wbudowanymi już ornamentami (patrz zdjęcie powyżej), co jest najnowszym trendem w wykończeniach w ostatnich latach.

Płyty z kamienia naturalnego do podkreślania wykończeń

Płyty są wspaniałym elementem wykończenia ścian. Płyty z onyksu, agatu lub labradorytu (lub inne dramatyczne rodzaje) mogą stanowić szczególnie popularny element akcentujący z podświetleniem. W centrum pomieszczenia wygląda oszałamiająco pięknie.

Płytki marmurowe i mozaika szklana

Gres porcelanowy jest jednym z bardziej tradycyjnych rozwiązań, ponieważ jest najbardziej praktyczny i zbliżony materiałem do szlachetnego marmuru. Może imitować każdy rodzaj marmuru i w każdym odcieniu, co pozwala na tworzenie bardzo ciekawych kombinacji. Często łączy się ją z mozaikami szklanymi w tym samym kolorze.

Płytki porcelanowe imitujące marmur z geometrycznym wzorem oraz szeroka ceramiczna listwa przypodłogowa

Kolejną innowacją w łazience w stylu art deco jest gres porcelanowy z geometrycznymi wzorami. Zazwyczaj imitują one połączenie kilku rodzajów marmuru lub połączenie marmuru i metalu w kolorach złotym i srebrnym. Takie kombinacje są najbardziej popularne w Maroku i innych krajach Mauretanii, gdzie w kompozycjach łączono ceramikę i mozaiki, a nie marmur.

Meble łazienkowe w stylu Art Deco: półki, szafki

Styl art deco jest bardzo silnie związany z konkretnymi ekskluzywnymi meblami. Znajdziesz tu zwięzłe linie i tradycyjne detale: marmurowe blaty i złote baterie. Popularne są tu zarówno ramy metalowe, jak i drewniane z wygiętymi nogami. Jednak najbardziej wyjątkowym detalem będzie inkrustacja metalem (złotym lub srebrnym), dżetami (rzadko, ale nierzadko) oraz marmurowymi inkrustacjami. Poniżej przedstawiamy popularne propozycje wyposażenia łazienek w stylu art deco.

Szafka pod umywalkę i regały z naturalnego drewna

Ta zachwycająca łazienka wygląda bardzo europejsko i arystokratycznie. Nie jest ono tak pompatyczne jak klasyczne wnętrze, ale połączenie białego i czarnego marmuru sprawia, że wygląda bardzo nowocześnie.

Złota szafka z marmurowym blatem pod umywalkę wpuszczaną w blat

Wyobraźmy sobie łazienkę z bardzo stylową szafką na kosmetyki ze złotymi detalami i bateriami wbudowanymi w ścianę. Zwróć uwagę, że szafka na kosmetyki jest podwieszana, a pod nią jest dużo miejsca na nogi. Blat roboczy jest wykonany z kompozytu czarnego marmuru.

Szafka w stylu art deco z metalową ramą

Meble z metalowymi ramami to wyjątkowa cecha stylu Art Deco. Nawet w łazience, gdzie jest dużo wilgoci, jest to dość popularny produkt. Zobacz, jak pięknie połączono tu złoto z ciemnobrązowymi marmurowymi blatami i jasnoszaro-beżowymi frontami o prążkowanej powierzchni!

łazienka glamour

Popularne schematy kolorystyczne w projektowaniu łazienek

Następnie przyjrzymy się modnym kolorom i odcieniom, a raczej ich kombinacjom, które są często stosowane w remontach łazienek w stylu art deco. To właśnie francuskie korzenie tego stylu określają ten element projektu, jak widać poniżej.

Beżowa mgła

Beżowe wnętrze wymaga spokoju, wyciszenia, ciszy i uporządkowania. Beżowe odcienie marmuru wyglądają bardzo elegancko i nie są tak zimne jak jasne i białe. Beż bez problemu łączy się również ze złotem.

Szare i czarne zachmurzenie

Szarość i czerń oraz srebrne akcenty to jeden z głównych trendów na międzynarodowej scenie projektowania wnętrz. A style profrancuskie, z których wywodzi się to połączenie, znajdują się obecnie na szczycie tego trendu w modzie. W tym wariancie zwykle nie występują złote akcenty.

Biały i złoty luksus

Białe tło i obfitość złotych detali to cechy, które sprawiają, że wnętrze łazienki w stylu art deco jest naprawdę zachwycające. Zazwyczaj widzimy połączenie białego marmuru z białą armaturą sanitarną i frontami mebli oraz odrobiną czerni w projekcie podłogi, blatów roboczych lub wysokich listew przypodłogowych, jak w projekcie przedstawionym na powyższej ilustracji. Z drugiej strony, złoto jest stosowane wszędzie: w projektowaniu mebli, armatury, baterii, elementów wykończeniowych, drzwi wewnętrznych itp.

Czarno-biały luksus

Idealne rozwiązanie do łazienki w stylu glamour z nutą przepychu!

Biało-różowa bajka

To bardziej romantyczna i delikatna opcja dla tych, którzy chcą mieć jasne i eleganckie wnętrze.

 

Autor

Redakcja "Aranżacje Łazienkowe"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz